XXIII Obóz Językowy Słowaka w Hiszpanii

Dziś o godzinie 19.00 grupa sześćdziesięciu dziewięciu uczniów i sześciu opiekunów wyruszy na kolejny Obóz Językowy Słowaka w Hiszpanii.

Tradycję takich wyjazdów językowych zapoczątkowała w 1999 roku Pani profesor Krystyna Grabowska. Do tej pory odbyły się dwadzieścia dwa wyjazdy uczniów Słowaka na Półwysep Iberyjski.

Podczas realizowania programu XXIII Obozu Językowego zwiedzimy m.in. ogrody i Teatr-Muzeum słynnego surrealisty, Salvadora Dalí. Odwiedzimy jego rodzinną miejscowość Figueres i miasteczko Cadaqués, w którym spędzał wakacje. Nie możemy pominąć Port Lligat: malutkiego pueblo, w którym wybudował dom dla swojej muzy – Gali.

Dwa dni spędzimy w stolicy Katalonii, Barcelonie, którą będziemy przemierzać podążając śladami wielkiego modernisty katalońskiego, Antonio Gaudiego. Przyjrzymy się również życiu, sztuce i kuchni współczesnej Barcelony. Niektórzy zaplanowali obejrzenie meczu FC Barcelona na stadionie Camp Nou.

Spodziewamy się wielu pozytywnych emocji. Filmowe relacje będą dostępne na  https://hiszpanski.slowacki.edu.pl/ i na Twitterze @slowak111 .

Do zobaczenia!

“Gruzińskie Himalaje”

Koło Geografów “Peneplena” zaprasza na spotkanie z naszym absolwentem, Mateuszem Charkotem, który w czasie tegorocznych wakacji wędrował górskimi szlakami Gruzji.

Zapraszamy o 15.15 do sali 213