2.09.2019 – OFICJALNA INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

1c – Pani Sabina Skałka -Gawlik s.207
1d – Pani Danuta Jeziorowska (w zastępstwie Weronika Wiórek) s.307
1e – Pan Andrzej Król s.315

Grupowe wyjście na inaugurację do Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Godz. 1000 – Aula Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie ul.75 Pułku Piechoty 1A
Inauguracja Roku Szkolnego dla pierwszych klas Liceum 4-letniego. Uroczystość połączona jest ze ślubowaniem klas pierwszych.

Wykład Inauguracyjny :
„Kultowe pieśni młodego pokolenia” wygłosi prof. dr hab. Marian Kisiel.

Po zakończeniu uroczystości powrót do Szkoły.

Godz.1200 – Ogrody Słowaka
Szkolna inauguracja Nowego Roku Szkolnego dla wszystkich klas Uniwersyteckiego I LO im. Juliusza Słowackiego.
Rocznica wybuchu II wojny światowej. Złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi w Chorzowie ofiary II wojny światowej.
Powitanie uczestników Wyprawy Geograficznej do Indii i uczniów powracających do Słowaka .
Wystąpienie Dyrektora Szkoły Pana mgr. Przemysława Fabjańskiego. Po uroczystości w Ogrodach Słowaka II cz. spotkań z wychowawcami.

LICEUM TRZYLETNIE

Godz.800 – Budynek Szkoły

1a – Pani Marta Nyznar s.402
1b – Pan Wojciech Kwaśny s.304
1c – Pani Magdalena Klein s.112
1d – Pani Anna Lazar (w zastępstwie Pan Krzysztof Kwiecień) s.111
1e – Pan Piotr Golba s.113

Godz. 900 – Aula Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie ul.75 Pułku Piechoty 1A
Inauguracja Roku Szkolnego dla pierwszych klas Liceum 3-letniego. Uroczystość połączona jest ze ślubowaniem klas pierwszych.

Wykład Inauguracyjny :
„Kultowe pieśni młodego pokolenia” wygłosi prof. dr hab. Marian Kisiel

Po zakończeniu uroczystości powrót do Szkoły i druga część spotkania z wychowawcami.

Godz.1200 – Ogrody Słowaka
Powitanie uczestników Wyprawy Geograficznej do Indii i uczniów powracających do Słowaka.

POZOSTAŁE KLASY UNIWERSYTECKIEGO I LO IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO

Godz.1100 – Budynek Szkoły

2a – Pan Tomasz Buszman s.302
2b – Pani Karolina Bociańska s.405
2c – Pani Joanna Przybyła-Piątek s.109
2d – Pani Monika Domogała s.308
2e – Pani Lilianna Myszka s. 208

3a – Pani Beata Ślusarczyk s.309
3b – Pani Marlena Sopolska s.110
3c – Pani Beata Olech-Harężlak s.210
3d – Pan Damian Straszak s.111
3e – Pani Izabella Ślusarczyk s.212

Godz.1200 – Ogrody Słowaka
Wystąpienie Dyrektora Szkoły Pana mgr Przemysława Fabjańskiego. Po uroczystości w Ogrodach Słowaka II cz. spotkań z wychowawcami.

4.09.2019 – DZIEŃ PATRONA – 210 rocznica urodzin Juliusza Słowackiego

1105 – 1125 ( pierwsza duża przerwa ) 3-osobowe delegacje z każdej klasy spotykają się w holu Szkoły i biorą udział w symbolicznej krótkiej uroczystości przed popiersiem Patrona.
Złożenie urodzinowych kwiatów , Hymn Szkoły i muzyczne życzenia.

8.09.2019 – PIERWSZE JULIUSZALIA –  OGRODY SŁOWAKA ( w przypadku niekorzystnej aury sala gimnastyczna )

Godz. 1400 – Powitanie słowakowej społeczności przez Pana Dyrektora Przemysława Fabjańskiego.
Pierwszy dzwonek i Hymn Szkoły.
Godz. 1430 – Spotkanie Dyrektora Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego z rodzicami uczniów klas I-III.
Godz. 1530 – muzyczno-urodzinowy piknik w Słowaku:

• Koncert kwartetu smyczkowego.
  • Występy zespołu FAMA.
  • Pierwszy pokaz szkolnej mody i Olimpijski Kurs Wiązania Krawatów Słowaka.
  • Kawiarenka Literacka i SŁOWA(k).
  • Stoisko Stowarzyszenie Przyjaciół Słowaka.
  • Nie tylko muzyczne stoisko Absolwentów.
  • Peneplena.
  • Stoiska językowe.

9.09.2019 – KAWIARENKI LITERACKIEJ URODZINOWE „WIELKIE CZYTANIE I ŚPIEWANIE POEZJI JULIUSZA SŁOWACKIEGO”.

Godz. 1800 – SCENA W MALARNI – TEATR ŚLĄSKI IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KATOWICACH UL. TEATRALNA .
Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w Królewskiej Pracowni Polonistycznej.