Sympozjum “Ściganie przestępstw i wykroczeń przeciw środowisku”

W dniu dzisiejszym (17.12.2018) zainteresowani uczniowie klas I i II ULO uczestniczyli w sympozjum naukowo-szkoleniowym pt.”Ściganie przestępstw i wykroczeń przeciw środowisku”, które odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy dr Roberta Netczuka (pracownika naukowego UŚ i absolwenta Słowaka) oraz kół naukowych studentów działających na WPiA.

Sympozjum otwarł prof. dr hab. Ryszard Mikosz wprowadzając słuchaczy w problemy prawa ochrony środowiska. Następnie odbyły się wystąpienia prelegentów z różnych instytucji państwowych m.in. Policji, Inspektoratu Weterynarii, Państwowej Straży Łowieckiej, Lasów Państwowych oraz Straży Miejskiej, przybliżające słuchaczom konkretne problemy dotyczące stosowania prawa z zakresu ochrony środowiska. Podawane konkretne przykłady i problemy podparte licznymi materiałami zdjęciowymi i filmowymi były następnie dyskutowane i  omawiane w gronie uczestników.

Myślę, że był to cenny czas zdobywania nowych i ciekawych wiadomości z dziedziny, która wciąż wydaje się być niszowa, choć jej znaczenie jest niebagatelne nie tylko w skali Śląska ale i całego kraju.

Akcja Ciacho 2018-podsumowanie

Drodzy Uczniowie, podczas tegorocznej Akcji Ciacho zebraliśmy dla Wiktora Strzeleckiego 32 tysiące 331 zł 82 grosze. To imponująca kwota, która wystarczy na około 1.5 roku intensywnej rehabilitacji. Cała zebrana suma została wpłacona na subkonto chłopca w Fundacji Cała Naprzód.

Chciałam Wam serdecznie podziękować za przyniesione ciasta i dania wytrawne, a także za zakup słodkości w dniu 7 grudnia. Przekażcie także podziękowania Waszym bliskim, którzy zaangażowali się w Akcję ciacho. Znowu udało się pobić rekord, co było dla mnie zupełnym zaskoczeniem.

Szczególne podziękowania składam klasom 2c i 2d. bez których tegorocznej akcji po prostu by nie było. Jesteście na medal i kłaniam się Wam nisko.