Sympozjum “Ściganie przestępstw i wykroczeń przeciw środowisku”

W dniu dzisiejszym (17.12.2018) zainteresowani uczniowie klas I i II ULO uczestniczyli w sympozjum naukowo-szkoleniowym pt.”Ściganie przestępstw i wykroczeń przeciw środowisku”, które odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy dr Roberta Netczuka (pracownika naukowego UŚ i absolwenta Słowaka) oraz kół naukowych studentów działających na WPiA.

Sympozjum otwarł prof. dr hab. Ryszard Mikosz wprowadzając słuchaczy w problemy prawa ochrony środowiska. Następnie odbyły się wystąpienia prelegentów z różnych instytucji państwowych m.in. Policji, Inspektoratu Weterynarii, Państwowej Straży Łowieckiej, Lasów Państwowych oraz Straży Miejskiej, przybliżające słuchaczom konkretne problemy dotyczące stosowania prawa z zakresu ochrony środowiska. Podawane konkretne przykłady i problemy podparte licznymi materiałami zdjęciowymi i filmowymi były następnie dyskutowane i  omawiane w gronie uczestników.

Myślę, że był to cenny czas zdobywania nowych i ciekawych wiadomości z dziedziny, która wciąż wydaje się być niszowa, choć jej znaczenie jest niebagatelne nie tylko w skali Śląska ale i całego kraju.