Prawda i kłamstwo o Katyniu

Z przyjemnością informuję iż Dominik Wołowczyk zakwalifikował się do finału IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego “Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Gratulacje!

Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 23.04.2018 r. o godzinie 10.00 w Sali Parnassus Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Egzaminu gimnazjalnego nadchodzi czas

W dniach 18-20 kwietnia 2018 r. przeprowadzony zostanie egzamin w klasie trzeciej gimnazjum. Życząc naszym Gimnazjalistom połamania piór (oczywiście napełnionych czarnym atramentem), zapraszam przed wyznaczone sale egzaminacyjne każdego dnia o godzinie 8.15.

Przypominam wszystkim zdającym, iż obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia do sal egzaminacyjnych jakichkolwiek urządzeń telekomunikacyjnych.

Podróż Słowaka ….. przez Sosnowiec do Indii

W ramach współpracy z Uniwersytetem Śląskim, po raz kolejny w jednej z siedzib śląskiej Alma Mater, studenci i kandydaci będą mieli okazję do spotkania z podróżującym Liceum Uniwersyteckim. “Polskie dzieci indyjskiego maharadży” to tytuł wykładu, jakiego będzie można wysłuchać 18 kwietnia o godzinie 13.15 na Wydziale Filologicznym UŚ w Sosnowcu.

zapraszamy!

Jak świat pomagał uchodźcom z Polski

17 kwietnia o godzinie 10.15 w Miejskim Domu Kultury “Batory” w Chorzowie rozpocznie się spotkanie z uczestnikami 17. Szkolnej Wyprawy Geograficznej, w czasie której 29-osobowa grupa chorzowian odwiedziła jej Wysokość Hershad Kumari, córkę Dobrego Maharadży, który uratował ponad tysiąc polskich dzieci w czasie II wojny światowej. O wędrówce szlakami polskich uchodźców, tak życzliwie przyjmowanych w krajach Azji i Afryki opowiedzą Przemysław Fabjański i jego uczniowie – Karolina Gonet i Jakub Moś.