XXXII ZLOT EUROPEJSKIEJ RODZINY SZKÓŁ im. J. SŁOWACKIEGO

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego i Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego witają delegacje “bratnich Słowaków” z Republiki Czeskiej , z Polski i Gości z Akademii Humanistyczno-Pedagogicznej im. Tarasa Szewczenki w Krzemieńcu. 19 października 2017 roku o godz. 16.00 uroczystym otwarciem Zlotu w Auli Krzemienieckiej rozpoczyna się się XXXII już spotkanie Rodziny.Cieszymy się, że po latach możemy gościć w sercu Górnego Śląska uczniów, dla których będzie to czas spotkań literacko-artystycznych, poznawanie naszej małej śląskiej ojczyzny i chwili refleksji i skupienia w Katedrze Wawelskiej. Pragniemy w sobotę 21 października uczcić 90 rocznicę sprowadzenia prochów Juliusza Słowackiego do Polski. Naszym gościom, życzymy pełnego wrażeń i inspirującego pobytu w chorzowskim Słowaku.