VI Światowy Kongres Polonistów z mocnym słowakowym akcentem

22 czerwca w Uniwersytecie Śląskim zainaugurowano VI Światowy Kongres Polonistów, na którym goszczą przedstawiciele kilkudziesięciu krajów – od Japonii po Brazylię. W środę odbyła się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego Pani Profesor Marii Delaperrière z paryskiej Sorbony, w której uczestniczył dyrektor AZSO Przemysław Fabjański. Od dziś trwają zajęcia obywające się w kilku panelach i sesjach plenarnych. Wśród wykładowców znaleźli się nasi nauczyciele, współpracujący z Wydziałem Filologicznym UŚ – prof. akrol, który wygłosi wykład pt.: “Przestrzeń dydaktyczna kreowana przez młodzież i nauczycieli podczas polonistycznych wędrowań szlakami gniazd rodzinnych polskich pisarzy. Dwadzieścia lat wspólnych wędrowań po Zaolziu (Republika Czeska) i Wołyniu (Ukraina)” oraz pracujący w Instytucie Filologii Polskiej UŚ – prof. Piotr Bogalecki z wykładem pt.: “Kamień odrzucony? Postsekularyzm jako (nie)możliwa perspektywa interpretacyjna literatury polskiej”.