Słowak 2016 – monopol na uczniowskie sukcesy naukowe w Chorzowie?

Najlepsi chorzowscy uczniowie spotkali się we wtorek z Panem Prezydentem Miasta, Jego Zastępcą ds. Społecznych, Przewodniczącą Komisji Edukacji oraz kierownictwem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Na coroczną uroczystość zaproszono licealistów – laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z listy MEN oraz gimnazjalistów – laureatów i finalistów olimpiad z listy MEN oraz laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. W roku szkolnym 2015/2016 wszystkie tytuły laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych stały się udziałem uczniów Liceum Słowackiego, zaś Gimnazjum Dwujęzyczne zdominowało swoją populację wiekową zdobywając prawie wszystkie tytuły laureatów.
Tegoroczne licealne Asy Słowaka to:
Jan Ligudziński – laureat Olimpiady Języka Angielskiego (1. miejsce w Polsce!) (tutor: prof. imucharska), Barbara Józefowska – laureatka Olimpiady Języka Angielskiego (6. miejsce w Polsce) (tutorzy: prof. prof. bbaryla, Grażyna Kokott-Sikora), Jakub Fick – laureat Olimpiady Filozoficznej (tutor: prof. Piotr Bogalecki), Katarzyna Kępińska – finalistka Olimpiady Matematycznej (tutor: prof. kbocianska), Marcin Wicik – finalista Olimpiady Geograficznej (tutor: prof. Tomasz Fabjański), Tomasz Gluziński – finalista Olimpiady Geograficznej (tutor: prof. Tomasz Fabjański), Michał Kozłowski – finalista Olimpiady Geograficznej (tutor: prof. Tomasz Fabjański), Adrianna Majer – finalistka Olimpiady Artystycznej (tutor: prof. Irena Czarnota), Zofia Sobczak – finalistka Olimpiady Artystycznej (tutor: prof. Irena Czarnota), Jan Gruszka –finalista Olimpiady Filozoficznej (tutor: prof. Piotr Bogalecki, Alicja Kiołbasa – finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (tutor: prof. Danuta Hornik).
Do grona Asów Gimnazjalnych należą:
Katarzyna Kępińska – laureatka Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (tutor: prof. kbocianska), Michał Szwej – finalista Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (tutor: prof. Jacek Uryga), Michał Szwej – Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii (tutor: prof. Maciej Burzyk), Karol Dańda – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii (tutor: prof. Danuta Hornik), Olaf Placha – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki (tutor: prof. alazr), Jakub Moś – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii (tutor: prof. imorawiecka), Karol Dańda – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego (tutorzy: prof. prof. Joanna Przybyła-Piątek, Barbara Kaczmarczyk), Julia Chwalba – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego (tutor: prof. azyska), Victoria Rzymełka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego (tutor: prof. Marlena Sikora-Sopolska), Weronika Sikora – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (tutor: prof. Krystyna Popczyk), Katarzyna Kępińska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (tutor: prof. kbocianska), Olaf Placha – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (tutor: prof. kbocianska) i Michał Szwej – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (tutor: prof. Jacek Uryga).
Serdecznie gratuluję drogim Laureatom i Finalistom, naukowym Opiekunom oraz Rodzicom.