Słowak z Tarczą (Złotą)

Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie uplasowało się na 156. miejscu w Polsce (na 6609 szkół średnich), 12. w województwie śląskim, 4. w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i tradycyjnie na 1. miejscu w Chorzowie.

Spośród szkół chorzowskich, w rankingu wojewódzkim znalazły się także Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej (20. miejsce w woj. śląskim) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego (83. miejsce). “Katolik” sklasyfikowany został na 215. miejscu w kraju zaś “Batory” na 794.

Po raz kolejny znaleźliśmy się w elitarnej grupie szkół wyróżnionych Złotą Tarczą. Srebrną Tarczą wyróżniono Liceum S.R.K.A.K. a Brązową Tarczą III LO im. Stefana Batorego.

Gratulacje dla Olimpijczyków – najlepszych uczniów w Polsce oraz Ich Rodziców, ogromne wyrazy uznania, gratulacje i podziękowania dla wspaniałych Tutorów – nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do udziału w olimpiadach. Serdecznie gratuluję ubiegłorocznym Maturzystom, którzy osiągnęli wysokie wyniki egzaminacyjne, a także Ich Profesorom i Rodzicom.