Podróżuj z nami – 32. Peneplena Travel Festival 1-3.12.2021 r.

Koło Geografów „Peneplena” w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, pod naukowym patronatem Polskiego Towarzystwa Geograficznego wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Słowaka i Chorzowskim Centrum Kultury, są organizatorami corocznej, jesiennej imprezy podróżniczej pod nazwą Peneplena Travel Festival – Chorzowski Tydzień Podróży.

Zainaugurowana w 1990 roku impreza odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2021 r., a jej celem stanie się przybliżanie piękna otaczającego nas świata, kształtowanie pasji poznawczych, postaw proekologicznych, nauka tolerancji i kreowanie postaw otwartych, przeciwstawiających się wszelkim przejawom ksenofobii i uprzedzeń narodowych bądź religijnych. W czasie spotkań z osobami parającymi się aktywnym poznawaniem naszej planety przekazywane są treści naukowe – geograficzne, przyrodnicze, historyczne, socjologiczne a także wychowawcze.

Spotkania z globtroterami, wywodzącymi się między innymi z chorzowskiego Słowaka, odbywają się w gościnnych przestrzeniach Chorzowskiego Centrum Kultury (ul. H. Sienkiewicza 3) w warunkach sanitarnych podyktowanych sytuacją epidemiczną.

Na podróż po różnych zakątkach Ziemi, poznawanie przyrody, dziedzictwa kulturowego oraz zwyczajów zamieszkujących je ludzi, zapraszamy wszystkich ciekawych świata – uczniów, studentów, osoby dorosłe, w tym seniorów. Prosimy, by ze względu na nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo, w spotkaniach „na żywo” brali udział jedynie zaszczepieni i zdrowi widzowie. By nikomu nie ograniczać możliwości wirtualnego podróżowania, zapraszamy także na transmisję internetową, realizowaną przez telewizję Słowak Movie na kanale YouTube – każdego dnia od godziny 17.00.

Skromniejszy niż w poprzednich latach program Festiwalu znajdziecie na stronie https://peneplena.pl/travel-festival/32-ptf/.

Ze względów epidemicznych nie odbędzie się w tym roku tradycyjny Podróżniczy Maraton Słowaka.

Festiwal organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów oraz J.M. Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Naukowym patronatem zaszczyciło nas Polskie Towarzystwo Geograficzne.

Zapraszamy i życzymy dobrego zdrowia.