Odeszła Honorowa Absolwentka Słowaka Pani dr Maria Zyska

Ze smutkiem informujemy o odejściu Pani Marii Moniki Sobali Zyski – Honorowej Absolwentki Liceum Słowackiego w Chorzowie.

Pani Doktor ukończyła Państwowe Gimnazjum im. Odrowążów w roku 1945 z bardzo wysokim wynikiem, za co uhonorowana została wpisem do założonej w 1934 roku, a funkcjonującej do dziś, Złotej Księgi. Całe swoje zawodowe życie lekarza stomatologa poświęciła pracy dla innych, pamiętając zawsze o swojej szkole i utrzymując z nią bardzo silne związki.

W roku 2016 uhonorowana została tytułem Honorowej Absolwentki naszego Liceum.

Społeczność Słowaka z żalem żegna swoją Honorową Absolwentkę. Rodzinie, a w szczególności Pani Profesor i Wicedyrektor Słowaka Aleksandrze Zysce, córce Pani Doktor, składam w imieniu całej społeczności Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 6 kwietnia 2024 r.

Przemysław Fabjański – dyrektor