Nasz dar – agregat prądotwórczy pojechał do ukraińskiego Tarnopola

Społeczności Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach, w darze pomocy i nadziei przekazują agregat prądotwórczy o wartości 5.604,94 zł dla Tarnopolskiej Ogólnokształcącej Szkoły I-III Stopnia Nr 4 (przed II wojną światową patronem szkoły był Juliusz Słowacki). Środki pochodzą z kwest zorganizowanych przez młodzież obu szkół.

Liczymy, że ten skromny dar pomoże nauczycielom i uczniom Ogólnokształcącej Szkoły I-III Stopnia Nr 4 w Tarnopolu – partnerskim mieście Chorzowa, przetrwać tragiczny okres rosyjskiej inwazji. Społeczności Słowaka i Pika Jesteśmy łączą się ze swymi ukraińskimi Przyjaciółmi w ich heroicznej walce w obronie wolnej i niepodległej Ukrainy i oczekują nadejścia pokojowych czasów, powrotu do dawnych spotkań, służących kształtowaniu i wychowywaniu młodych Europejczyków – Ukraińców i Polaków.

Slava Ukraini