Międzynarodowy Dzień Książki oraz Praw Autorskich z konkursem na szkolny ekslibris

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich, przypadającego na dzień 23 kwietnia 2023 r. oraz uhonorowanie 100 rocznicy powstania naszego Liceum Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs na Ekslibris Biblioteki U I LO w Chorzowie!

Święto wywodzące się z Katalonii ma długie tradycje, a na naszej szerokości geograficznej cieszy się niesłabnącą popularnością.

Symbol ekslibrisu (łac. ex libris – z książek) to znak własnościowy, najczęściej graficznie skomponowany wraz z napisem, zawierającym imię i nazwisko właściciela książki lub nazwę instytucji, z jakiej pochodzi dany egzemplarz. Kartkę tę naklejano zazwyczaj na odwrocie przedniej okładki. Obecne ekslibrisy to nieograniczona forma wyobraźni autora grafiki.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, który trwa do 26 maja 2023 r.

Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępny jest TUTAJ

Danuta Jeziorowska