Medale w narciarstwie i snowboardzie rozdane!

Kolejny raz stok Siglany w Wiśle był areną zmagań uczniów chorzowskich szkół podczas Pucharów w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. We wtorek, 7 marca, odbył się Puchar Słowaka, w którym wystartowało prawie 50 osób. Bardzo dobre warunki śniegowe, wspaniała pogoda i doskonała organizacja pozwoliły na rozegranie dwóch punktowanych przejazdów. Po zaciętej rywalizacji najlepszą narciarką okazała się Lena Frącek kl. IIa, wyprzedzając Annę Ślusarczyk kl. IVa i Tatianę Woźniczkę kl. Id. Męskie podium zdominowała klasa IVb. Pierwsze miejsce zajął Robert Kasprowski, drugie Maciej Jarominek, a trzecie Michał Polczyk. W snowboardzie wygrała Anna Starzyk kl. IIb pokonując Julię Głębską kl. IIIa i Martę Zimnik kl. IIIe, a w kategorii panów pierwsze miejsce zajął Jan Sosnowski, drugie Wojciech Kowalczyk, obaj z klasy IVb, a trzecie Jakub Kolerski z klasy IIIb.
Podziękowania należą się Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu Przyjaciół Słowaka, którzy ufundowali puchary, medale, dyplomy i nagrody w formie talonów do sklepu sportowego.
Dwa dni później uczniowie 9 szkół rywalizowali w Pucharze Chorzowa. Coroczne klasowe wyjazdy zimowe i solidne treningi w szkółce narciarskiej “Śmig” zapewne przyczyniły się do drużynowego zwycięstwa naszego Liceum, które pokonało “Batorego” i “Katolika”.

Indywidualna kolejność na mecie przedstawiała się następująco:

• narciarki – Anna Ślusarczyk, Iga Siemiek, Lena Frącek,
  • narciarze – Michał Polczyk, Maciej Jarominek, Robert Kasprowski,
  • snowboardzistki – Anna Starzyk, Oliwia Stachowicz z II LO, Julia Stasiak ZSTiO 4,
  • snowboardziści – Jan Sosnowski, Olaf Przybyłka z ZST nr 2, Jakub Kolerski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wspaniałych wyników.

Adam Ficek