Dwoje ze Słowaka wśród najlepszych geografów w Polsce

Od lat Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące może poszczycić się jednymi z najlepszych w Polsce wyników kształcenia z geografii, zarówno wybitnymi w skali kraju wynikami egzaminu maturalnego, jak i sukcesami uczniów w Olimpiadzie Geograficznej. Są one efektem pracy nauczycieli oraz atrakcyjną, a przede wszystkim skuteczną ofertą zajęć pozalekcyjnych, na które składają się prace koła olimpijskiego, odczyty i prelekcje o tematyce geograficznej, obozy naukowe oraz wyprawy geograficzne.

Z przyjemnością informuję o kolejnych osiągnięciach młodych geografów ze Słowaka. Do ogólnopolskiego finału 49. Olimpiady Geograficznej (zawody odbędą się w kwietniu w Katowicach) zakwalifikowali się: Marta Rutka z kl. 4b i Wojciech Kowalczyk z kl. 4d. O włos od kwalifikacji do zawodów centralnych znaleźli się: Jakub Maruszczak z kl. 4d i Mateusz Makowski z kl. 3b – laureaci etapu okręgowego 49. OG.

Serdeczne gratulacje!