L II OLIMPIADA LITERATURY i JĘZYKA POLSKIEGO

W sobotę 12 lutego 2022 roku rozpoczął się II etap L II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Po ocenie prac pisemnych przez Komisję w skład której wchodzą pracownicy naukowi Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego do II etapu pisemnego Olimpiady zakwalifikowani zostali z naszego Liceum: Paulina Tura z klasy III c (opiekun Pani mgr Anna Depta), Justyna Pinkosz z klasy III e (IV) (opiekun mgr Andrzej Król) i Jacek Spychała z klasy III d (opiekun mgr Andrzej Król i mgr Grzegorz Zarzycki).

Pandemiczna, zdalna Olimpiada wymaga nie tylko wiedzy literackiej i językoznawczej. Potrzebna jest również niezwykła sprawność informatyczna. W sobotę uczestnicy zmierzyli się z rozprawką literacką i testem językoznawczym. To spotkanie trwało od godz.9.00 do 16.00.

Zespół Polonistów „trzyma kciuki” i razem czekamy na wyniki.