Konkurs fotograficzny z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2021

Drodzy Czytelnicy;
Wielkimi krokami (bo już 23 kwietnia) zbliża się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Prawie każdego roku w szkolnej bibliotece obchodziliśmy je w sposób szczególny, pod nazwą VIVARIUM i do tej pory kojarzone było z literaturą iberystyczną (hiszpańsko języczną). Celem tego święta jest promocja czytelnictwa oraz ochrona praw autorskich, czyli własności intelektualnej. Chcemy zachęcić i Was do włączenia się w tę szczytną akcję, jaką jest popularyzacja czytelnictwa i związanych z nim wartości.
W tym roku zachęcamy do Konkursu fotograficznego, który będzie polegać na przesyłaniu 2 zdjęć, związanych tematycznie z książką – w plenerze, w rodzinie, w czasie wolnym, w połączeniu z Waszą obecną codziennością.
Od Waszej kreatywności będzie zależało to, jaką formę będzie miało przesłane przez Was zdjęcie jak również i to czy podejdziecie do zadania dosłownie, czy też symbolicznie… Najważniejsze, by główną bohaterką nadsyłanych prac była ONA: KSIĄŻKA, najlepiej w duecie z Wami, bo tylko będąc czytaną, może spełniać swoją edukacyjną, terapeutyczną czy też rozrywkową rolę.
Czekamy na prace do 22 kwietnia, które prosimy wysyłać na adres: biblioteka@slowacki.edu.pl
Do nadsyłanych prac dołączcie zgodę na publikację zdjęć na stronie internetowej biblioteki (napisana odręcznie) oraz podpis imienia i nazwiska wraz z klasą.
Dla uczestników przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci książek oraz nagród niespodzianek:)..i dodatkowe punkty z zachowania.

Powodzenia!