Jan Chełmecki (1c/IV) rozpoczyna studia w Uniwersytecie Śląskim

Uczeń klasy 1c Uniwersyteckiego Liceum rozpoczyna studia w Uniwersytecie Śląskim. To jeden z efektów porozumienia, które 12 lat temu zawarli Rektor Uniwersytetu Śląskiego i Dyrektor Liceum Słowackiego, na mocy którego powstał pierwszy akademicki zespół szkolny w województwie. Szeroka gama zajęć oferowanych przez UŚ wzbogacająca ofertę szkolną to nie tylko wykłady, zajęcia laboratoryjne czy dostęp do zasobów biblioteczki naukowej. Wybitnie uzdolnieni uczniowie, a do takich należy stypendysta prestiżowego Krajowego funduszu na Rzecz Dzieci, mogą być kierowani przez Dyrektor, w porozumieniu z rodzicami na studia w Uniwersytecie pod opieką indywidualnego tutora.

Janek rozpocznie indywidualne kształcenie uniwersyteckie w Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych UŚ, gdzie będzie zgłębiał wiedzę w zakresie analizy matematycznej, algebry i teorii liczb, matematyki i fizyki współczesnej.

Gratulacje!