informacja dla klas I LO – Cambridge

Uczniowie klas pierwszych decydujący się na specjalizację CAMBRIDGE w roku szkolnym 2018/19 będą mogli dokonać wyboru ze względu na jej poziom zaawansowania językowego: CAMBRIDGE C1 i CAMBRIDGE C2.
• Poziom C1 odpowiada egzaminowi Advanced (CAE) zdanemu poniżej 80% (wynik B lub C).
• Poziom C2 odpowiada egzaminowi Advanced zdanemu z wynikiem A, lub egzaminowi Proficiency.
Ze względu na ten podział zostaną też dobrane podręczniki, prosimy więc o przemyślaną decyzję podczas wyboru specjalizacji.
Dla przypomnienia:
• W klasach pierwszych CAMBRIDGE (A,B,C) na zajęciach z języka angielskiego obowiązują podręczniki na poziomie B2 (FCE), w klasie drugiej na podstawie z języka angielskiego realizowany będzie podręcznik na poziomie C1.
• Klasy D i E w pierwszym roku nauki pracują z podręcznikiem na poziomie B1, następnie w klasie drugiej wybierają standardowe rozszerzenie z języka angielskiego na poziomie B2, lub specjalizacje CAMBRIDGE.
Szczegóły u anglistów lub w środy i czwartki u prof. Bożeny Baryły (sala 310)