42. Olimpiada Geograficzna zakończona

Zakończyły się zawody finałowe 42. Olimpiady Geograficznej w chorzowskim Słowaku – pierwszej w Polsce szkole, której zaszczyt organizacji finału przypadł po raz trzeci. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Paweł Goleniowski w I LO im. Mikołaja Kopernika w Katowicach (Paweł wygrał Olimpiadę po raz drugi z rzędu). Wśród finalistów znalazło się trzech chorzowian (Tomasz Gluziński, Michał Kozłowski i Marcin Wicik – wszyscy ze Słowaka). Pełna lista opublikowana zostanie na stronie www.olimpiadageograficzna.edu.pl.
Za chwilę specjalne autobusy olimpijskie odwiozą uczestników na stację kolejową w Katowicach.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji przedsięwzięcia, przede wszystkim Komitetowi Głównemu, nauczycielom I LO z prof. Tomaszem Fabjańskim na czele, Radzie Młodzieżowej, Kołu Geografów “Peneplena”, wolontariuszom z Warszawy i Chorzowa oraz sponsorom, którymi byli:
Ministerstwo Edukacji Narodowej – Warszawa
Urząd Miasta Chorzów
Uniwersytet Śląski – Katowice
Unity Line Limited Sp z o.o. – Szczecin
ESRI Polska Sp z o.o. – Warszawa
Wydawnictwo „Nowa Era” – Warszawa
Wydawnictwo „Bezdroża” – Kraków
Miesięcznik „Poznaj Świat” – Warszawa
Hi Mountain Sp z o.o. – Katowice
Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego – Katowice
Restauracja „Hurry Curry” – Katowice, Kraków
Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – Warszawa
Stowarzyszenie Przyjaciół Słowaka – Chorzów.
Wszystkim laureatom i finalistom 42. Olimpiady Geograficznej w Chorzowie składamy serdeczne gratulacje.
Zawody finałowe 43. Olimpiady Geograficznej odbędą się w kwietniu 2017 r. w I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Do tego czasu przechodni Puchar Olimpiady Geograficznej przechowywany będzie w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie.
A my żegnamy się z Olimpiadą. Do zobaczenia w Chorzowie za lat ……