Zmiany w organizacji egzaminu maturalnego w 2021 r.

Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie zmieniające zasady organizacji i przebieg egzaminu maturalnego w 2021 r. oraz dające możliwość zmiany terminów II i III etapu ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Rozporządzenie określa także nowe wymagania edukacyjne wobec maturzystów.

W 2021 r. zrezygnowano z ustnej części egzaminu maturalnego z wyłączeniem uczniów, od których w procedurze rekrutacji na wyższe uczelnie zagraniczne wymaga się przystąpienia do egzaminu ustnego. Nie będzie także obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Maksymalna liczba zdawanych przedmiotów dodatkowych (na poziomie rozszerzonym) wynosi 6.

Centralna Komisja Egzaminacyjna do 23 grudnia ma za zadanie podanie harmonogramu egzaminu maturalnego. Do 31 grudnia CKE powinna opublikować zmienione informatory maturalne.

Maturzystów proszę o śledzenie informacji na stronach Ministerstwa Edukacji i Nauki www.gov.pl/edukacja oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.gov.pl. Na tej pierwszej już ukazały się wymagania edukacyjne do egzaminu maturalnego.