zmiana planu zajęc spec w kl.III w r.szk. 2017/18

W związku z tym, że w roku szkolnym 2017/18 w klasie II powstały dodatkowe specjalizacje: 3cia grupa z biologii (6 godz./tyg.) i 4ta grupa Cambridge (4 godz./tyg.) oraz tworzeniem „autorskich” bloków zajęć rozszerzających przez uczniów tegorocznych klas II koniecznym była zmiana planu zajęć rozszerzających dla klas III, co spowoduje zmianę przydziału do grup His i religii.
Kuratorium zakwestionowało zajęcia rozszerzające z edukacji europejskiej jako niezgodne z nową ustawą. Aby nie burzyć całego systemu zajęć rozszerzających i umożliwić uczniom spełnienie warunku 870 godz. w cyklu 2 lat zdecydowaliśmy zamienić te zajęcia na zajęcia artystyczne (również w wymiarze 30 godz.). Zajęcia artystyczne prowadzić będzie prof. Czarnota i będzie to bardziej wiedza o kulturze niż „klasyczna” plastyka.
W poniedziałek 19 czerwca na stronie Słowaka ukaże się uaktualniony plan zajęć rozszerzjących dla klas trzecich wraz z indywidualnym rozkładem zajęć dla klas III w roku szkolnym 2017/18. Te same dokumenty w wersji papierowej dostaną również wychowawcy obecnych klas II.
Bardzo proszę o dokładne sprawdzenie czy zajęcia nie kolidują ze sobą i niezwłoczne poinformowanie mnie o tym.
Jeśli ktoś planuje zmienić zajęcia specjalizacyjne w klasie III to powinien zrobić to jeszcze w czerwcu!