Zmarł Pan Profesor Krystian Cichowski

Dziś dotarła do nas wiadomość, że nasz wspaniały nauczyciel i wychowawca, autorytet dla wielu roczników młodzieży Słowaka – człowiek, który rozbudzał w nas, przeradzającą się w pasję ciekawość poznawania świata, udał się na wieczną wędrówkę. Obdarzony niezwykłym taktem, skromnością i uczciwością, Profesor był dla nas drogowskazem nie tylko na górskich szlakach. Wskazywał nie tylko kierunki geograficzne, lecz przede wszystkim uczył którędy podążać tą najważniejszą drogą, jaką jest nasze życie.

Profesor Krystian Cichowski – absolwent Słowaka z 1963 roku, wrócił do swojej szkoły jako nauczyciel geografii w 1973 roku. Był pomysłodawcą i organizatorem Rajdu Słowaka, założycielem Koła Geografów „Peneplena”, opiekunem naukowym olimpijczyków z geografii (w tym trojga obecnych geografów U I LO), świetnym wychowawcą i wybitnym nauczycielem – naszym Wielkim Mistrzem. Przez ostatnie dwa lata pracy – do 1989 roku – był wicedyrektorem Liceum. Później wielokrotnie gościł w szkole (w roku 1997/98 znów jako nauczyciel), na zjazdach absolwentów czy też kolejnych Rajdach Słowaka. W roku 1995 został wpisany do Złotej Księgi Zasłużonych Nauczycieli Liceum Słowackiego. Zmarł w Berlinie, w wieku 78 lat.

Panie Profesorze, dziękujemy! Do zobaczenia na szlaku.