Złota Tarcza dla Słowaka

Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie uplasowało się na 157. miejscu w Polsce (na ponad 8000 szkół ponadpodstawowych), 15. w województwie śląskim, 8. w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i tradycyjnie na 1. miejscu w Chorzowie.

Spośród szkół chorzowskich, w rankingu wojewódzkim znalazły się także Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej (31 miejsce w woj. śląskim) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego (74 miejsce). “Katolik” sklasyfikowany został na 298. miejscu w kraju zaś “Batory” na 631.

W rankingu olimpijskim zajęliśmy 93. miejsce w kraju i 1. w Chorzowie.

Wśród 25 najlepszych polskich maturzystów 2021 r. znalazł się również nasz ubiegłoroczny absolwent Bruno Mostowy.

Po raz kolejny znaleźliśmy się w elitarnej grupie szkół wyróżnionych Złotą Tarczą. Srebrną Tarczą wyróżniono również dwa chorzowskie licea: “Katolik” – “Batory”.

Gratulacje dla Olimpijczyków – najlepszych uczniów w Polsce oraz Ich Rodziców, ogromne wyrazy uznania, gratulacje i podziękowania dla wspaniałych Tutorów – nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do udziału w olimpiadach. Serdecznie gratuluję ubiegłorocznym Maturzystom, którzy osiągnęli wysokie wyniki egzaminacyjne, Ich Profesorom i Rodzicom.