Zakończył się rok szkolny w Liceum Numer Jeden

Zakończył się 90. rok szkolny w chorzowskim Słowaku. Świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego, a pozostali uczniowie Gimnazjum i Liceum Słowackiego otrzymali świadectwa promocyjne. Uroczystości odbyły się w Auli Krzemienieckiej i Ogrodach Słowaka.
Rok szkolny 2014/2015 był jednym z najlepszych w niemal stuletniej (wliczając okres wojny) historii szkoły. Olimpijczycy – Licealiści uplasowali szkołę na drugim miejscu w województwie, potwierdzając po raz kolejny absolutna supremację w Chorzowie. Gimnazjaliści ponownie zaznaczyli swą pozycję w grupie najlepszych na Śląsku, uzyskując bardzo wysokie wyniki egzaminu (j. polski – 136,55% średniej krajowej, historia i WOS – 131,05%, przedmioty przyrodnicze – 161,59%, matematyka – 170,26%, język angielski – 143,19% (poziom podstawowy) , 191,92% (poziom rozszerzony) i zdobywając laury w wojewódzkich konkursach przedmiotowych oraz olimpiadzie matematycznej.
Gratuluję Wam, Waszym Profesorom i Rodzicom wszystkich osiągnięć, dziękuję za powszechny, spontaniczny udział w wolontariacie i życzę wspaniałych wakacji letnich.