XXXI Zlot Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego

“Kultywując chlubną tradycję oraz dumnie inaugurując czwarte już dziesięciolecie spotkań Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego – tak jak przed laty, gdy we Wrocławiu wszystko się zaczęło w 1985 roku …” – wrocławski Słowak – IX Liceum Ogólnokształcące jest gospodarzem Zlotu. Wrocław – Europejskie Miasto Kultury w 2016 roku w dniach od 9 do 11 czerwca gościć będzie Licea Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego z Republiki Czeskiej, Ukrainy i Polski.
Chorzowski Słowak reprezentują Maja Turoń z klasy I a i Michał Ciołek z klasy II b. Maja będzie reprezentowała naszą Szkołę w Międzynarodowym Konkursie wiedzy o Patronie: “Czytamy Słowackiego”. Michał wystąpi w Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim: ” W kręgu poezji Juliusza Słowackiego”.
Opiekunem grupy i współorganizatorem Zlotu jest autor tej notatki…