Wymiana z Gymnasium an der Stenner

W dniach 26.09 – 29.09.2018 grupa uczniów AZSO z klas 3gdb, 3gda i 3gdc wraz z opiekunami p. prof. Janiną Wójcik i Marleną Sikorą-Sopolską uczestniczyła w wymianie z naszą szkołą partnerską z Iserlohn. Poznawaliśmy piękne zakątki Nadrenii Północnej Westfalii z Kolonią, Dusseldorf oraz samym Iserlohn, uczestniczyliśmy w lekcjach, zwiedzaliśmy jaskinię Dechenhohle. Ale przede wszystkim nawiązaliśmy fantastyczne znajomości, poznaliśmy życie rodzin naszych niemieckich rówieśników, popracowaliśmy nad praktyczną stroną naszej znajomości języka niemieckiego oraz świetnie się razem bawiliśmy. Nasze interkulturowe spotkanie będziemy kontynuować w czerwcu 2019 podczas wizyty gości z Iserlohn w Chorzowie.

Program współfinansowany był przez Urząd Miasta Chorzów oraz Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży.