Wykłady mistrzowskie w Uniwersytecie Śląskim

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w Otwartych Wykładach Mistrzowskich Uniwersytetu Śląskiego. Wykłady mistrzowskie to dwanaście cykli spotkań, podczas których wybitni naukowcy z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Śląskiego przedstawią zagadnienia naukowe dotyczące każdego z nas.
Wykłady poprowadzą: prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński (filozof), prof. zw. dr hab. Marian Paluch (fizyk), prof. zw. dr hab. Jacek Jania (glacjolog), prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek (literaturoznawca i filozof), ks. dr Grzegorz Strzelczyk (teolog), dr hab. Krzysztof Maliszewski (pedagog), dr hab. Małgorzata Kaniowska (dyrygent), dr hab. Edyta Sierka (biolog), dr hab. Magdalena Habdas (prawnik), dr hab. Dagmara Drzazga (dziennikarka, reżyser), dr inż. Roman Simiński (informatyk, programista), dr Grzegorz Odoj (antropolog).

Wykłady będą się odbywać w każdy czwartek, w auli im. Kazimierza Lepszego, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, I piętro), w godzinach od 12:30 do 17:30. Co tydzień prowadzone będą trzy wykłady z trzech różnych dziedzin nauki. Pierwszy cykl rozpocznie się 9 listopada 2017 r. od spotkania z filozofią, teologią, fizyką i chemią materiałów.

Szczegółowy harmonogram, tematy wykładów oraz formularze rejestracyjne dostępne na: www.mistrzowskie.us.edu.pl

Zapraszamy Profesorów i uczniów chorzowskiego Słowaka.
Rektor UŚ i Dyrektor AZSO.