Wydział Nauk o Ziemi UŚ dla Słowaka

Dziś, w ramach 8. Chorzowskiego Festiwalu Nauki, odbyły się zajęcia z geofizyki dla naszych uczniów. Prowadzili je pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi UŚ, który uhonorowany został niedawno najwyższą kategorią akredytacyjną spośród wszystkich wydziałów w Polsce, kształcących geografów, geologów, geofizyków czy też specjalistów od zagrożeń środowiskowych. Uczniowie pod merytoryczną opieką prof. dr hab. Adama Idziaka (absolwenta Słowaka) wykonywali badania geoelektryczne i sejsmiczne, po czym uczestniczyli w interpretowaniu ich wyników.
W poniedziałek (14.04.2016) odbyło się spotkanie nowopowołanej, Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Do członkostwa w Radzie zaproszony został dyrektor Przemysław Fabjański.