WIZYTA KOMPOZYTORA HYMNU SZKOŁY w KAWIARENCE

W piątek 18 stycznia 2019 roku wczesnym popołudniem odwiedzili Kawiarenkę Literacka niezwykli Absolwenci. W Pracowni Królewskiej Polonistycznej pojawił się Pan Jarosław Kurak – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Słowaka i pomysłodawca Koncertu „…lecia Bardów Słowaka”. W królewskim fotelu zasiadł Pan Krzysztof Domogała – kompozytor kultowej pieśni – Hymnu naszej Szkoły. To od nich zaczęła się niezwykła historia śpiewania tej pieśni w liceach im. Juliusza Słowackiego w Polsce w Republice Czeskiej na Litwie i w Ukrainie. Obecni byli również Pan Aleksander Sikora – mistrz autorskich interpretacji ballad Leonarda Cohena i Pan Rafał Kędzierski twórca pierwszego graficznego symbolu Słowaka (charakterystycznego wizerunku Juliusza Słowackiego ). Do tego sympatycznego grona dołączyła Pani Małgorzata Kern dynamicznie wspomagająca artystyczne przedsięwzięcia Kawiarenki Literackiej.

Bardowie Kawiarenki, zawsze mile widziani w przestrzeni gdzie zaczynała się przed laty ich kawiarenkowa przygoda, zostali uhonorowani wokalno – bezowym, artystycznym deserem przygotowanym przez najmłodszy Zespół. Każda wizyta tak wyjątkowych gości to okazja do wspomnień i kreślenia planów na kolejny artystyczny sezon.