URODZINY PATRONA I UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA

Wrześniowe słońce przywitało 7.09.2021 roku w Ogrodach Słowaka uczestników niezwykłej uroczystości: Ślubowanie klas pierwszych – rozpoczynających swoje 4 lata w Słowaku i Urodziny Patrona Liceum – Juliusza Słowackiego. Słoneczny przełom lata i nadchodząca złota polska jesień stworzyły niezwykłą scenerię. Słowa Ślubowania, ciepłe i motywujące wystąpienie Pana Dyrektora Przemysława Fabjańskiego oraz życzenia Przewodniczącego Rady Młodzieżowej Piotra Kocota na pewno zapisały się w pamięci uczniów klas pierwszych.

Poetycko muzyczna refleksja, przywołała dzieciństwo Słowackiego i związki chorzowskiego Słowaka z małą ojczyzną Juliusza – Krzemieńcem. Tradycyjna pieśń „100 lat” zaśpiewana w językach, które są obecne w naszej Szkole, humorystycznie wypełniła urodzinowy program przygotowany przez Kawiarenkę Literacką. Hejnał miasta, „Gaudeamus igitur” i „Testament mój” Juliusza Słowackiego i Krzysztofa Domogały wykonane przez Zespół Kawiarenki wraz ze szczególnymi gośćmi – dawnymi Przewodniczącymi Rady Młodzieżowej Dominikiem Wołowczykiem i Jakubem Ciołkiem świadczyły o szczególnym charakterze tej uroczystości. Świąteczna – urodzinowa atmosfera, kwiaty dla Patrona, tradycyjne śmietankowe torty i słoneczna pogoda wpisały się w biografię uczniów rozpoczynających edukacje w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym.