URODZINOWY DZIEŃ PATRONA – JULIUSZA SŁOWACKIEGO.

Już od tygodnia Słowak świętuje urodziny Juliusza Słowackiego. To już 208 rocznica urodzin romantycznego wieszcza.Tradycyjnie w holu Szkoły spotkały się dzisiaj ( 11.09.2017) pierwsze klasy Liceum. Brakowało tylko pierwszych klas, dawnego Gimnazjum Dwujęzycznego. Zespół Kawiarenki Literackiej i rm przygotowały poetycką opowieść o poecie i jego rodzinnym Krzemieńcu. Uczniowie z uwagą wysłuchali życzeń i wystąpienia Pana Dyrektora P. Fabjańskiego i refleksji Pani Dyrektor A. Zyski. Program Kawiarenki wzbogacony został urodzinowymi bukietami i życzeniami złożonymi Julkowi przez delegacje pierwszych klas. “Patron zrewanżował się Juliuszowymi tortami”. Dzisiejsza uroczystość zakończyła świąteczny czas wprowadzenia pierwszych klas do naszej licealnej Słowaka-rodziny. Jesteście już cząstką naszego Liceum i zaczynacie teraz kreować jego intelektualny obraz.