Uniwersytet Śląski zaprasza na I Noc Geografii

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w I Nocy Geografii, która odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2021 r. w formule zdalnej na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wydarzenie to, popularyzujące nauki geograficzne, nawiązuje do międzynarodowej inicjatywy GeoNight (Night of Geography) oraz do organizowanych przez nasz Wydział od 2013 roku obchodów Dnia Geografa.  W programie przewidzieliśmy wykłady popularnonaukowe, pokazy, konkursy oraz quizy, za pomocą których chcemy zapoznać naszych słuchaczy z całej Polski, z tym, jak wygląda współczesna geografia w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Szczegółowe informacje nt. Nocy Geografii znajdują się na stronie wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/717876995548088 oraz stronie WNP https://us.edu.pl/wydzial/wnp/

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce skłoniła nas do zorganizowania tego wydarzenia w formule zdalnej, tak więc spotkania z nauką odbędą się tym razem w przestrzeni wirtualnej Wydziału Nauk Przyrodniczych i będą transmitowane online na kanale YouTube UŚ i stronie FB WNP.

dr Marta Chmielewska i dr Artur Widawski – Wydziałowi koordynatorzy I Nocy Geografii

dr Agata Daszkowska-Golec, Prof. UŚ – Prodziekan ds. Promocji Badań i Umiędzynarodowienia Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ.