Uniwersytet dla Ukrainy i nie tylko …

Uniwersytet Śląski serdecznie zaprasza na:

  1. spotkanie dla uczniów Słowaka pochodzących z Ukrainy, które rozpocznie się w Auli Krzemienieckiej naszego Liceum 10 czerwca o godzinie 9.30.
  2. spotkanie dla wszystkich kandydatów na studia z Ukrainy i nie tylko. Podczas spotkania będzie można zapytać o zasady rekrutacji oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat uczelni. na to spotkanie zapraszamy 15 czerwca 2022 roku do rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 12. Spotkanie odbędzie się w auli K. Lepszego (I piętro). Można także wziąć w nim udział online. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube.

Plan spotkania:

  • 11.30–11.45 – powitanie prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyny Tryndy, prof. UŚ
  • 11.45–12.30 – prezentacja o uczelni w języku ukraińskim – Biuro Rekrutacji Cudzoziemców
  • 12.30–13.00 – prezentacja przewodniczącego Samorządu Studenckiego Tomasza Janochy dotycząca działalności studenckiej
  • 13.00–13.30 – wystąpienie Aleksandry Swobody i Agnieszki Gozdek z międzynarodowych studiów polskich oraz dr Moniki Gawlak na temat organizacji studiów i nowości w ofercie edukacyjnej
  • 13.30–14.15 – wykład „Empatia nas męczy – o psychologicznych aspektach altruizmu” – dr hab. Patrycja Szostok-Nowacka, prof. UŚ.

Na spotkanie obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy. Rejestracja na spotkanie zamyka się 14 czerwca o godzinie 14:00.

Informacje na temat wydarzenia dostępne są również na stronie www Uniwersytetu Śląskiego.

Zapraszamy do udziału i do zobaczenia w murach Uniwersytetu Śląskiego!