Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego powołane

9 maja 2016 roku o godzinie 13 siedzibie JM Rektora UŚ podpisano trójstronną umowę o merytorycznym współprowadzeniu naszego Liceum przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Umowa sygnowana przez Rektora Uniwersytetu Śląskiego, Prezydenta Miasta Chorzów oraz dyrektora Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących ma na celu stałe podnoszenie poziomu kształcenia, realizowanego w nowatorskich i aktywizujących uczniów formach, z wykorzystaniem zasobów ludzkich i bazy Uniwersytetu Śląskiego.
Umowa będąca inicjatywą Jego Magnificencji Rektora UŚ, której podpisanie jest wynikiem szczególnie wysokiej oceny naszego Liceum w środowisku akademickim zakłada miedzy innymi modyfikację nazwy naszego “ogólniaka”. Z dniem 1 września 2016 roku pełna, oficjalna nazwa szkoły brzmieć będzie: UNIWERSYTECKIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W AKADEMICKIM ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W CHORZOWIE.
całej społeczności Słowaka – Profesorom, Pracownikom, Absolwentom, Uczniom i Ich Rodzicom, serdecznie gratuluję.
Przemysław Fabjański