UNIWERSYTECKA INAUGURACJA dla KLAS PIERWSZYCH AZSO

Zakończył się pierwszy tydzień nauki. Był to niezwykle pracowity czas dla uczniów klas pierwszych I Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. 4 września 2018 roku uczestniczyli w podniosłej uroczystości w Uniwersytecie Śląskim. W Sali audytoryjnej Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uniwersytecka inauguracja roku szkolnego 2018/2019. W orszaku rektorskim pojawili się Pan prof.zw. dr hab. Karol Kołodziej, Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego , Pani prof. dr hab. Ewa Jaskółowa kierownik Katedry Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego oraz dr hab. Armand Cholewka Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Kształcenia. Obecni byli przedstawiciele władz Miasta Chorzów Pan Wiesław Ciężkowski Zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa ds. społecznych oraz Pani Małgorzata Kern Skarbnik Miasta Chorzów. W uroczystości uczestniczył Dyrektor AZSO Pan Przemysław Fabjański. Po wystąpieniach gości nastąpiła podniosła uroczystość ślubowania klas pierwszych Uniwersyteckiego Liceum. Tradycyjnie jak na uniwersyteckie inauguracje przystało wykład inauguracyjny wygłosiła Pani prof. dr hab. Ewa Jaskółowa. Była to gawęda historycznoliteracka „Podróże Juliusza Słowackiego”. Całość dopełniły: akademicki hymn „Gaudeamus igitur” i „Testament mój” Hymn chorzowskiego Słowaka.

Całość prowadził piszący te słowa,

Andrzej Król