Tak daleko – tak blisko. Witamy gości z Niemiec

W niedzielę, 28.05 rozpoczynamy kolejną edycję naszej wymiany ze szkołą partnerską Gymnasium An Der Stenner w Iserlohn (Nadrenia Pólnocna Westfalia, Niemcy).
Tym razem to my występujemy w roli gospodarzy. 19 uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego podejmuje swoich równieśników z Niemiec.
W programie wymiany znajdą się zarówno wycieczki do Pszczyny czy Wrocławia, jak i wspólne poznawanie naszej najbliższej okolicy – wyjście do Muzeum Śląskiego, wizyta w Urzędzie Miasta Chorzowa i spotkanie z Prezydentem.
Nie zabraknie też dobrej zabawy – wspólnie pogrillujemy, pogramy w kręgle, poszalejemy we Freestyleparku i w Laserhouse.
Nasza wymiana trwa nieprzerwanie od 11 lat, zawsze niesie ze sobą wiele miłych chwil i daje niepowtarzalną okazję nie tylko do miłego spędzenia wspólnie czasu z nowopoznanymi znajomymi ze szkoły partnerskiej czy wiele okazji do poćwiczenia języków obcych, ale i do poznania swoich krajów, kultur, akceptację naszej różnorodności i inności.
Cieszymy się, że w tym roku szkolnym kolejna grupa miała okazję zarówno wyjechać do Niemiec, jak i ugościć u siebie partnera z Iserlohn.
Program w całości finansowany jest przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Urząd Miasta Chorzów.