Święta w Słowaku trwają dłużej

Tydzień poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to od wielu lat niezwykły czas w chorzowskim Słowaku. W Ogrodach Słowaka zaświeciły się ozdoby na choince, w holu obok popiersia Juliusza Słowackiego pojawiło się ozdobione przez Radę Młodzieżową drzewko. Zajęcia dydaktyczne z motywami świątecznymi wzbogacone zostały tradycyjnymi wieczornymi klasowymi wigiliami i pięknym Koncertem Świątecznym w sali gimnastycznej. Wigilijne spotkania poszczególnych klas, kół zainteresowań, grup naukowych i wizyty absolwentów z dawnych lat wypełniają szkolne wieczory już od 16 grudnia. Do późnych godzin wieczornych Szkoła tętni świątecznym życiem, a  na korytarzach unosi się zapach świątecznych potraw, słychać muzykę bożonarodzeniową z różnych stron świata.
Kiedyś przed laty Dyrektor R. Kieszkowski i jego zastępca I. Janz w ostatnim dniu nauki smażyli karpia i przygotowywali kapustę z grochem… Wigilia dla nauczycieli po lekcjach odbywała się w szkolnym bufecie. Idąc za przykładem Pana Dyrektora i Grona Pedagogicznego uczniowie zaczęli organizować klasowe wigilie. Te spotkania w latach osiemdziesiątych XX wieku były reakcją na mroczną i zagęszczającą się atmosferę agonii PRL. Dzisiaj wigilijne spotkania to prawdziwe święta Szkoły. Powroty absolwentów, spotkania, rozmowy, odwiedziny, gwiazdka najmłodszych to już wieloletnia i piękna tradycja chorzowskiego Słowaka.
I Ty poczuj atmosferę tego tygodnia.