STRAJK – 31 marca 2017 r. zajęcia lekcyjne nie odbędą się!

Szanowni Państwo Rodzice (prawni opiekunowie,
Uprzejmie informuję, iż w związku z organizowaną przez Związek Nauczycielstwa Polskiego akcją protestacyjną planowe zajęcia lekcyjne w Gimnazjum Dwujęzycznym oraz Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w dniu 31 marca 2017 roku nie odbędą się z powodu strajku nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
Uczniom, którzy tego dnia przybędą do siedziby Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących zostanie zapewniona opieka w godzinach 7.35-15.05.
Uczniowie realizujący rozszerzony program nauczania geografii lub biologii, są zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, zaproszeni na wykład prof. dr. hab. Janusza Janeczka z Uniwersytetu Śląskiego pt.: „Mineraloga podróż do wnętrza ciała”. Wykład, w ramach 9. Chorzowskiego Festiwalu Nauki, rozpocznie się o 9.30 w Chorzowskim Centrum Kultury.

Poniżej zamieszczam link do pisma skierowanego do Państwa przez organizatorów strajku.

Wszystkim Rodzicom, którzy podpisując społeczną petycję „O utrzymanie klas podstawowych w Słowaku”, wyrazili swą obywatelską opinię na temat potrzeby kontynuacji sprawdzonych i efektywnych metod wspierania zdolnych uczniów, serdecznie dziękuję, przede wszystkim w imieniu dzieci.
Przemysław Fabjański