Spotkanie polsko – niemieckie w Oerlinghausen

Grupa uczniów klas drugich, uczących się języka niemieckiego, wraz z niemieckimi koleżankami i kolegami z naszej szkoły partnerskiej Gymnasium An Der Stenner pozdrawia z pięknego, zielonego zakątka Niemiec, Księstwa Lippe.

Spędziliśmy 5 dni w gościnnych progach Akademie Am Tönsberg na warsztatach poświęconych zarówno historii, jak i współczesności. Mieliśmy okazję zobaczyć Hannover, gdzie zwiedziliśmy interaktywne muzeum ZeitZentrum Zivilcourage. Podczas wizyty w Stalag Stenne rozprawiliśmy się z mrocznymi aspektami historii, związanymi z II Wojną Światową.

Wspólnie spędzany czas wolny, rozmowy do późnej nocy, wspólne tańce i zabawa pozwoliły nam szybko zniwelować bariery językowe czy kulturowe. To był naprawdę dobry tydzień, pełen refleksji, ale i dobrej zabawy i mamy nadzieję na kontynuację zawartych tu znajomości.

Już za dwa tygodnie kolejna grupa uczniów wyjedzie na projekt – tym razem do Berlina. A w grudniu grupa uczniów klas pierwszych odwiedzi naszą szkołę partnerską w Iserlohn.

Marlena Sikora-Sopolska