Słowak w Ogólnopolskim Rankingu Szkół

Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie uplasowało się na 106. miejscu w Polsce (na ponad 8000 szkół ponadpodstawowych, o 23 pozycje wyżej niż w 2020 r.), 10. w województwie śląskim, 5. w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i tradycyjnie na 1. miejscu w Chorzowie.

Spośród szkół chorzowskich, w rankingu wojewódzkim znalazły się także Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej (32 miejsce w woj. śląskim) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego (62 miejsce). “Katolik” sklasyfikowany został na 292. miejscu w kraju zaś “Batory” na 624.

W rankingu olimpijskim zajęliśmy 91. miejsce w kraju , 4. w województwie śląskim i 1. w Chorzowie.

Po raz kolejny znaleźliśmy się w elitarnej grupie szkół wyróżnionych Złotą Tarczą. Tarczami wyróżniono również dwa chorzowskie licea: “Katolik” – Srebrną, “Batory” – Brązową.

Gratulacje dla Olimpijczyków – najlepszych uczniów w Polsce oraz Ich Rodziców, ogromne wyrazy uznania, gratulacje i podziękowania dla wspaniałych Tutorów – nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do udziału w olimpiadach. Serdecznie gratuluję ubiegłorocznym Maturzystom, którzy osiągnęli wysokie wyniki egzaminacyjne, Ich Profesorom i Rodzicom.