Słowak w Ogólnopolskim Rankingu Szkół

Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie uplasowało się na 129. miejscu w Polsce (na ponad 8000 szkół ponadpodstawowych), 15. w województwie śląskim, 8. w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i tradycyjnie 1. miejscu w Chorzowie.

Spośród szkół chorzowskich, w rankingu wojewódzkim znalazły się także Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej (23 miejsce) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego (50 miejsce). “Katolik” sklasyfikowany został na 228. miejscu w kraju zaś “Batory” na 440.

Duży sukces odniosła nasza szkoła w rankingu olimpijskim, gdzie zajęliśmy 58. miejsce w kraju, 4. w województwie śląskim za V LO z Bielska-Białej, III LO z Katowic i III LO z Bielska-Białej.

Gratulacje dla laureatów i finalistów olimpiad – najlepszych uczniów w Polsce oraz ich rodziców, ogromne wyrazy uznania, gratulacje i podziękowania dla wspaniałych tutorów – nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do udziału w olimpiadach.