Słowak na Gali Młodych Talentów

27 września br. w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek przy Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się Koncert Finałowy Hope Festival – Katowice 2015, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Kulturalne – ogólnopolska organizacja pożytku publicznego prowadząca działalność kulturalną i edukacyjną.
Celem realizowanego od lat projektu jest wspieranie rozwoju młodych talentów i propagowanie pozytywnych wartości społecznych. Hope Festival jest szansą dla uzdolnionej wokalnie młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zaprezentowanie się na scenie i rozwijanie swoich muzycznych pasji. Jest również miejscem, gdzie docenieni zostają zdolni, ambitni młodzi ludzie. Podczas Koncertu odbyła się bowiem Gala Młodych Talentów, na której zostali uhonorowani laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz ich szkoły.
Wśród laureatów nie zabrakło Słowaka i wybitnej naszej uczennicy – Magdaleny Dreinert z klasy IIIc, która do imponującego katalogu sukcesów szkolnych, dołożyła w tym roku tytuł laureatki ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Liceum Słowackiego – jedna z kilkunastu wyróżnionych szkół w województwie śląskim i jedyna w mieście, uhonorowane zostało po raz kolejny dyplomem Polskiego Towarzystwa Kulturalnego “za wyjątkową jakość kształcenia i wspieranie rozwoju młodych ludzi”.
Serdeczne gratulacje składam Magdzie, Jej Rodzicom, Dziadkom i prowadzącym Profesorom.