Śląskie Asy 2015. Słowak drugi w województwie!

Dzisiaj w godzinach popłudniowych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, w obecności JM Rektora UŚ, Śląskiego Kuratora Oświaty i przedstawicieli środowiska akademickiego, odbyła się Gala Śląskich Asów, na którą zaproszono laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz konkursów o randze międzynarodowej i krajowej. Ułożony na tej podstawie ranking najlepszych szkół województwa śląskiego dał ponownie naszemu Liceum świetne drugie miejsce! Tuż przed nami, na pozycji lidera wśród szkół ponadgimnazjalnych znalazł się katowicki “Mickiewicz” z 15 laureatami i finalistami. Miejsce trzecie przypadło słynnemu sosnowieckiemu “Staszicowi”. Serdecznie gratulujemy!
Do sukcesu Słowaka przyczynili się: Magdalena Dreinert – laureatka Olimpiady Języka Angielskiego, Malik Aimeur – laureat Olimpiady Języka Francuskiego, Katarzyna Wiśniewska – laureatka Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Julia Kulpa i Michał Osadnik – finaliści Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Anna Szreter, Martyna Danch i Tomasz Gluziński – finaliści Olimpiady Geograficznej, Maciej Łebek – finalista Olimpiady Fizycznej, Katarzyna Urbisz – finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Jan Gruszka – laureat Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców, Karolina Liszewska – laureatka Międzynarodowego Konkursu “Know America”, Paweł Siwek – finalista Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym i Karolina Bąk – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu “My w Europie”.
Serdecznie gratuluję naszym Tuzom, Ich Rodzicom i naukowym opiekunom.