Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza przyszłorocznych kandydatów na studia

Śląski Uniwersytet Medyczny, z którym nasze Liceum ma podpisaną umowę o współpracy dydaktycznej, zaprasza przyszłorocznych maturzystów ze Słowaka (i nie tylko) do udziału w konkursie – projekcie, który może ułatwić Wam wstęp m.in. na studia medyczne, farmaceutyczne czy też z zakresu nauk o zdrowiu.  Celem dwuetapowego projektu pn. Uniwersytet Licealisty jest rozwijanie naukowych zainteresowań młodzieży, umożliwienie zdobycia wiedzy z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu i farmacji, a także umożliwienia zetknięcia się ze środowiskiem akademickim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt zwieńczony będzie egzaminem, stanowiącym szansę na zdobycie dodatkowych punktów w procedurze rekrutacyjnej w Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Rekrutacja na Wydziały Nauk Medycznych w Katowicach i Zabrzu rozpoczyna się 12 sierpnia, zaś na Wydział Nauk Farmaceutycznych, Wydział Nauk o Zdrowiu i Wydział Zdrowia Publicznego 16 września 2024 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej https://uniwersytet-licealisty.sum.edu.pl/.

Zapraszamy.