Rok szkolny 2019/20 zainaugurowany. Zapraszamy na piknik i spotkania rodzicielskie

W poniedziałek 2.09.2019 r. zainaugurowano 98. rok szkolny w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Trzy dni wcześniej przestał, po zaledwie dwunastu latach, funkcjonować Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących, który przez ten krótki okres dochował się ponad 150 laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów i kilkudziesięciu laureatów i finalistów olimpiad licealnych.

2 września dwa roczniki klas pierwszych, klasy drugie i trzecie rozpoczęły edukację w Słowaku, wspominając na początku tych, którzy oddali swe życie w czasie drugiej wojny światowej, walcząc bądź ginąc w wyniku ludzkiej nienawiści. Młodzież Słowaka złożyła wiązanki kwiatów w miejscach pamięci.

Powitano także opiekunów i uczestników 18. Szkolnej Wyprawy Geograficznej, zorganizowanej przez Dyrektora dla młodzieży pracującej w Kole Geografów “Peneplena”. Bardzo serdecznie dziękuję pani Profesor Sabinie Skałce-Gawlik i Panu Ryszardowi Kurakowi za świetną opiekę nad młodymi podróżnikami.

Dziękuję wszystkim Profesorom za poświęcenie części swojego urlopu i opiekę nad naszą aktywną turystycznie i sportowo młodzieżą – Panom Profesorom; Januszowi Dubielowi, Tomaszowi Fabjańskiemu, Krzysztofowi Kwietniowi, Maciejowi Burzykowi i Szymonowi Słomie. Dziękuję wszystkim Profesorom i Pracownikom za pracę przygotowawcze do nowego roku szkolnego, na które poświęciliście sporą część tzw. wakacji, przede wszystkim Pani Wicedyrektor za cud ułożenia planu lekcji i komisji rekrutacyjnej za sprawny nabór “podwójnego rocznika do pojedynczego budynku”.

8 września o godzinie 1400 (niedziela) rozpoczną się Juliuszalia, czyli piknik w ogrodach Słowaka, na który gorąco zapraszam. W programie także moje spotkanie z rodzicami.

Inauguracyjne spotkania z rodzicami uczniów Słowaka odbędą się w czwartek 12 września o godzinie 1800, z wyłączeniem tych oddziałów, które uzgodniły inny termin z Wychowawcą.

Życząc całej społeczności Słowaka – Profesorom, Pracownikom, Rodzicom, Absolwentom i Uczniom – dobrego nowego roku szkolnego, pozostaję z wyrazami głębokiego szacunku.
Przemysław Fabjański – dyrektor Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie.