Problem Solving in Mathematics and Beyond

Jednym z materialnych efektów mającej miejsce rywalizacji matematycznej pomiędzy Akademickim Zespołem szkół Ogólnokształcących a wybitnymi w dziedzinie matematyki szkołami w Bilovcu i Prerovie (Rep. Czeska) oraz Graz (Austria) jest publikacja, która ukazała się niedawno i jest do nabycia w serwisie Amazon. Nosi tytuł “A Central European Olympiad: The Mathematical Duel (Problem Solving in Mathematics and Beyond) i jest wspólnym dziełem liderów projektu z trzech państw.

Międzynarodowy Pojedynek Matematyczny (który własnie trwa w Chorzowie w dniach 13-16.03.2018) zainaugurowany został w 1993 roku. Opiekę merytoryczną nad zawodami, wspieranymi finansowo przez Unię Europejską) sprawują: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Jana Palackiego w Ołomuńcu i Uniwersytet im. Jana Keplera w Grazu.