Prawo i Literatura na kanwie “Procesu” Franza Kafki

W Kawiarence Literackiej chorzowskiego Słowaka narodziła się nowa forma spotkań literackich. 13 listopada 2015 roku późnym popołudniem SAPERE AUDE – Koło Naukowe Prawa Cywilnego (UŚ), Grupa poetycka FONOPROBLEMATYKA i Kawiarenka Literacka zaprosiły na kameralną konferencję naukową pod tytułem: Prawo i Literatura na kanwie “Procesu” F. Kafki. Spotkanie przy dobrej herbacie uświetnili przedstawiciele wspomnianego już Koła Naukowego Prawa Cywilnego , Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego “Spiritus Constitutionis” Katedry Prawa Karnego i Kryminologii WPiA UŚ, Grupy Poetyckiej “Horyzont” i ” Fonoproblematyka” oraz Kawiarenki Literackiej. Sprawnie organizacyjnie i merytorycznie spotkanie poprowadził Tomasz Wichary (absolwent Słowaka i student II roku WPiA UŚ.
Na widowni pojawili się uczniowie AZSO , zainteresowani problemami prawniczymi, przyszli studenci Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Dużą część widowni stanowili również absolwenci Słowaka studiujący w Krakowie , Wrocławiu i na Górnym Śląsku. Poszczególne wykłady spotkały się z żywą reakcją widowni i ciekawymi głosami w dyskusji. Niezwykłą atrakcją rozważań literacko-prawnych były improwizacje fortepianowe Piotra Breguły z II b. Sukcesem tego spotkania była nie tylko atmosfera i poziom wypowiedzi . Widownia i organizatorzy ustalili , że wiosną 2016 roku odbędzie się drugie spotkanie Literatury i Prawa z bohaterami powieści Fiodora Dostojewskiego . Gratulacje dla organizatorów i uczestników!!!