POWRÓT NA WIDOWNIĘ TEATRU ŚLĄSKIEGO

Klasa II e (IV ) wraz z Szkolnym Kołem Kultury Teatralnej w niedzielę 6.6 2021 roku zorganizowali wyjście do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego na spektakl „Piata strona świata” w reżyserii Roberta Talarczyka. Wg krytyków „ to jedno z najważniejszych przedstawień Teatru Śląskiego ostatniej dekady w skali całego kraju”. Jest to teatralna śląska saga wg prozy Kazimierza Kutza. Opowiada językiem i stylem typowym dla Kazimierza Kutza losy Śląska i Ślązaków od I wojny światowej do końca XX wieku. Przedstawienie grane jest od pięciu lat i ma swoją stałą publiczność. Należą do niej również nasi absolwenci i rodzice naszych uczniów, których mieliśmy okazję spotkać w niedzielę na tym przedstawieniu. Teatromani Słowaka powracają do Teatru Śląskiego po pandemicznym zawieszeniu przedstawień.

Przed laty Kawiarenka Literacka śpiewała:
„Teatr musi grać
Teatr musi żyć