Pomagamy Arturowi

Artur Rutkowski jest jedenastoletnim mieszkańcem Świętochłowic. Chłopiec w czerwcu 2012 roku zachorował na białaczkę limfoblastyczną. Wówczas przeszedł długie i trudne leczenie. W sierpniu tego roku świętowałby 5 lat od zakończenia leczenia. Niestety, Artur 25 maja 2019r Artur obudził się z silnymi bólami pleców. W szpitalu, do którego trafił okazało się, że to wznowa choroby. Artur znów był pacjentem chorzowskiego oddziału onkologii dziecięcej, a aktualnie krakowskiego oddziału onkologii dziecięcej gdzie znów przyjmuje chemioterapię, znów staje do walki.

Niestety odpowiedź na podawaną dotychczas chemioterapię jest zła. Lekarze w tym momencie nie widzą innego wyjścia, jak wprowadzenie dodatkowego leku, który pomoże zwalczyć białaczkę. Niestety Blincyto jest lekiem nierefundowanym, a dwie terapie tym lekiem kosztują kilkaset tysięcy złotych.

Społeczność Słowaka nie pozostaje obojętna – dziś podczas zebrań rodziców zbieramy pieniądze na pomoc Arturowi we współpracy z Fundacją Iskierka.

Zapraszam do udziału w Koncercie Charytatywnym w CHCK organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Chorzowie – 15.09.2019r o godz.1700

W środę, tj. 18.09.2019r. odbędzie się kiermasz rozmaitości, którego organizatorem jest klasa II D. Zapraszamy wszystkich chętnych do przynoszenia ciast, sałatek itp. Przygotowaliśmy dla Was niespodzianki. Pokażmy, że potrafimy pomagać!